O mě

3. února 2012 v 22:48 | TE-Horses


Datum narození: 1.6. 1998
Kraj: Moravskoslezský
Facebook: Napiš si ;-)
Jméno a příjmení: Tereza Hol**ová

Třída: 8.A 2011/12
Záliby: Koně, hadi, psi - všechna zvířata, PC, blog, kreslení apod.
Nemám ráda: Komáry, mouchy, tiplice a jina takova zvířátka :-D

Jak jsem se dostala ke koním?
No tak ke koním jsem se dostala přes mou (teď už nejlepší) kamarádku Markétu, která mě v mých 8mi letech přivedla k poníkovi Silverovi. Koně jsem milovala už od školky a musím říct, že mě k tomu nikdy rodiče nevedli. Jsem z hudební rodiny a nikdo u nás (alespoň co vím) nikdy nepatřil mezi tzv. kydače hnoje :-D. Hudební = mít hudební sluch! Neznamená to umět zpívat. Jen poznám falešnost a trhá mi to uši :-D. Ale to je jedno. Ve školce jsem kreslila koně na všechny způsoby a to včetně pegasů, jednorožců, kentaurů, princezen s koňmi a prostě na všechny způspby. O koních se mi také mnohokrát zdávalo a já teď vím, že ke koním prostě patřím. Postupně koním porozumívám a musím říct že mi věta: "koně nikdy nedělají schválnosti" hodně změnila život. A je to pravda. Vezměte si koně, kterému dáte sedlo a on vykopává. Jezděte takhle s vykopávajícím koněm týden a po tom týdnu, co se trochu poznáte to zkuste v ohradě bez ničeho :-) A stane se zázrak. Dejte svému koni třeba jen málo důvěry a počkejte, co s ní udělá :-). Další věta, která mi pomohla.
Mým nejoblíbenějším poníkem je Geri. Je to 5ti letý valach nějakého huculoida, myšáka, který byl 2 roky týraný. Prožil asi 5 majitelů a od jednoho z nich měl na zadku 2 čáry. Nejspíš byly dřívěji do masa, ale ty se u nás zacelily a už nejsou ani poznat :-). U nás říkám né proto, že bych měla koně, ale skoro každý den dojíždím i s Markétou k soukromníkovi, kde jsou 4 koně. Hříbě Sára, Geri, Surina a Charlie (ustájený). Geri je myšák, Charlie černý hnědák (v zimě černý) a Sura a Sára (Sára je dcerou Sury) jsou hnědky. To je zatím vše, co by jste měli vědět a teď jdu pokračovat v úpravě blogu 8-).
 


Komentáře

1 katty katty | Web | 15. února 2012 v 20:29 | Reagovat

Moc pěkně sepsané:)... Jojo já taky kreslila a kreslím koně na všechny způsoby:D. Můj dědeček jako mladší koně měl, škoda, že už nemá.. Taťka taky koně má rád. Ale to jsou jediné osoby v mé rodině a asi jsem toho stihla podědit dost. Jinak je pěkné, že poník se má u vás lépe, jen tak dál:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.